مشاوره ی مهاجرت تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور همیشه برای بسیاری از دانشجویان جذابیت داشته است اما با توجه به اوضاع کنونی این جذابیت بسیار بالا رفته است. مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان راهی برای گرفتن اقامت دائم در کشوری رویایی است. در واقع راحت ترین، ارزان ترین و مطمئن ترین راه قابل تصور برای کسب اقامت دائم کشور مقصد است. از طرفی متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ های مختلف باید مراحل متعددی را طی کرده و مدارک مشخصی را ارائه دهند. برای تسهیل فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، مؤسسه‌های اعزام دانشجو، مشاورۀ پذیرش تحصیلی و خدمات دیگر را بر عهده می‌گیرند. در ادامۀ فرآیند مهاجرت تحصیلی مشاورۀ ویزای تحصیلی این مؤسسات کمک قابل توجهی می‌کند. اگر شرایط اپلای را نمی دانید اما قصد یک تغییر بزرگ را دارید با ما همراه باشید.

چرا مهاجرت تحصیلی؟

برای تمام فارغ التحصیلان کشورمان مشکل بیکاری یا عدم تناسب درآمد و مدرک وجود دارد. وقتی بعد از صرف زمان و هزینه زیاد برای تحصیل نمی توان به زندگی دلخواه حتی نزدیک شد، راه حل چیست؟ راه حل جایی است که به تحصیل و مهارت بها داده شود. همیشه کشورهای پیشرفتۀ جهان رشد اقتصادی و صنعتی ویژه‌ای دارند. انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، هلند یا سوئد نمونه‌ای از کشورهای توسعه یافته‌ای هستند که برنامۀ رشد خود را در جنبه‌های گوناگون ادامه می‌دهند. از سوی دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی نقش مهم و تأثیرگذاری در این رشد دارند. به نحوی که آن‌ها با صنعت و اقتصاد در سازمان‌های مختلف پیوند برقرار می‌کنند. در حوزۀ پزشکی نیز با مراکز درمانی در ارتباط کاری و پژوهشی قرار می‌گیرند.

آن‌ها طبق استاندارهای خود محتوای آموزشی کاربردی به دانشجویان ارائه می‌دهند. بنابراین دانش‌آموختگان می‌توانند بعد از اتمام تحصیل وارد بازار کار رشته‌های مرتبط با مدرک تحصیلی خود ‌شوند. حتی مراکز مختلف در جهت پیشبرد اهداف کلان کشورها فعالیت می‌کنند. برای مثال در سال 2020 که جهان با شیوع ویروس کرونا روبرو بود آزمایشگاه ‌ها و مراکز پژوهشی برای تولید واکسن کرونا تلاش کردند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، به استفاده از دانش و مهارت‌های علمی خود اهمیت بسیاری می‌دهند. بنابراین رشد و پیشرفت کشورهای دیگر، آن‌ها را به مهاجرت تحصیلی تشویق می‌کند. در واقع مهاجرت تحصیلی، دانشجویان بین‌المللی را برای ورود به بازار کار مرتبط با اهدافشان آماده می‌کند. علاوه بر این فرصت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی برای آن‌ها فراهم می‌کند. همه این ها در کنار هم یعنی شغل مرتبط، درآمد عالی، پیشرفت و زندگی ایده آل

مشاورۀ مهاجرت تحصیلی مهم است

دانشگاه‌های مختلف در دنیا فرصت تحصیل در رشته‌های متنوع را برای دانشجویان ملی و بین‌المللی فراهم کرده‌اند. برای ورود دانشجویان خارجی به این دانشگاه‌ها، گام‌هایی تا اخذ ویزای تحصیلی وجود دارند. متقاضیان در هر مرحله باید نکات مشخصی را رعایت کنند و مدارک  یا فرم‌های مشخصی ارائه دهند. پیچیدگی بعضی مراحل، گاهی باعث می‌شود که دانشجویان ناامید و خسته ‌شوند. حتی گاهی از برنامۀ تحصیلی خود انصراف می‌دهند.

گیج شدن در اخذ پذیرش تحصیلی اتفاق شایعی بین متقاضیان است. اما جای نگرانی و ناامیدی نیست. زیرا مؤسسه‌های مجاز اعزام دانشجو مشاوران مجرب و زبده استخدام می‌کنند. متقاضیان می‌توانند از خدمات مختلف این مؤسسه‌ مهاجرت تحصیلی استفاده کنند. در واقع با راهنمایی‌های مشاوران مجرب مسیر درستی در اخذ پذیرش تحصیلی انتخاب می‌شود. انتخاب مسیر درست با کمک مشاورۀ اپلای سرعت و شانس موفقیت متقاضیان را افزایش می‌دهد.

مطمئن پیش بروید

در سال‌های اخیر، مشاورۀ اپلای فرصتی برای فعالیت غیر قانونی برخی شرکت‌ها فراهم کرده است. شرکت‌های غیرمجاز با گرفتن پول‌های کلان از دانشجویان، آن‌ها را قربانی اهداف سودجویانۀ خود می‌کنند. به همین دلیل متقاضیان باید در گام نخست، فهرست مؤسسات مجاز برای اعزام دانشجو به خارج از کشور را پیدا کنند. علاوه بر این لازم است جدیدترین اخبار اعزام و بورسیۀ دانشجو را در سایت معاونت بورس و امور دانشجویان خارج (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) مطالعه کنند.

متقاضیان بعد از پیدا کردن اسم مؤسسات مجاز باید خدمات مشاورۀ پذیرش تحصیلی آن‌ها را بررسی کنند. این خدمات، به مشاورۀ اپلای ختم نمی‌شود. مشاوران مجربی که در مؤسسه‌های اعزام دانشجو فعالیت می‌کنند می‌توانند فرآیند اپلای را از مرحلۀ آماده سازی مدارک تا اخذ ویزای تحصیلی برعهده بگیرند. دانشجویان با توجه به خدماتی که استفاده می‌کنند، هزینه‌های متفاوتی پرداخت می‌کنند. به نحوی که خدمات مشاورۀ رایگان اپلای نیز برای متقاضیان فراهم شده است

انتخاب بهترین گزینه مخصوص شما

مشاوران با شناخت علایق و اهداف دانشجویان گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کنند. این گزینه ها شامل دوره هایی که است که رشته و دانشگاه مورد علاقه دانشجو را تامین کند. در دانشگاه های خارج از کشورها انتخاب های بیشتری از نظر رشته و همچنین دانشگاه و موسسات پژوهشی وجود دارند. شما با کمک گرفتن از اشخاص متخصص می توانید رشته موردنظر خود را در دانشگاه محبوبتان پیدا کنید. در جلساتی که موسسه اعزام دانشجو با متقاضی دارد (Study Plan) نیز برای دانشجو نوشته می‌شود.

جمع‌آوری و اعتبارسنجی مدارک

 پروندۀ متقاضیان براساس مدارک مورد نیاز هر دانشگاه بررسی و تکمیل می‌شود. مدارک ترجمه و تایید می شوند.علاه بر این مشاوران مدارک موجود در پرونده را سازماندهی و مرتب می‌کنند.

نگارش رزومه و انگیزه‌نامه

یک بخش مهم و تأثیرگذار در پروسۀ اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، ارائۀ رزومه (CV) و انگیزه ‌نامه (SOP) است. به همین دلیل باید با دقت و صحت کامل نوشته شوند. رزومۀ تحصیلی دربارۀ سابقۀ تحصیلی و پژوهشی دانشجویان است. از طرفی انگیزه ‌نامه شامل علایق، اهداف و انگیزۀ اصلی دانشجو برای تحصیل در دانشگاه‌ کشوری دیگر است. با استفاده از خدمات موسسات اعزام دانشجو، نگارش اصولی و دقیق رزومه و انگیزه‌ نامه با سهولت بیشتری انجام می‌شود. بنابراین مشاورۀ اپلای در این مرحله نقش مهمی در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بازی می‌کند.

اخذ پذیرش تحصیلی تضمینی

مؤسسه‌های اعزام دانشجو، دانشجویان را در مراحل مکاتبۀ کتبی و مصاحبۀ علمی راهنمایی می‌کنند. با این حال بخش اصلی این مرحله به سطح علمی دانشجویان بستگی دارد. با توجه به اینکه این موسسات تجربه طولانی و شناخت کاملی از دانشگاه های بین الملی دارند با سرعت بیشتری می توانند پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. بهترین موسسات اعزام دانشجو در دانشگاه های خارجی افرادی را دارند که برای این منظور راهنمایی لازم را در مورد پرونده متقاضیان انجام می دهند. مشاوران مهاجرت تحصیلی از ضوابط دانشگاه‌ها دربارۀ پرداخت شهریه اطلاعات دقیق و به روزی دارند. به همین دلیل می‌توانند توصیه‌های مفیدی در مورد پرداخت شهریه داشته باشند.

اخذ ویزای تحصیلی تضمینی 

آخرین مرحله در فرآیند اپلای دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر جهان تنظیم وقت از سفارت و اخذ ویزای تحصیلی است. مؤسسه‌های اعزام دانشجو در این مرحله مشاوره خود را در مورد مدارک لازم برای ویزا، مصاحبۀ سفارت و پاسخ‌های ممکن دربارۀ سؤالات احتمالی ارائه می‌دهند. همچنین راهنمایی لازم برای تأمین شرایط زندگی در کشور مقصد ، قوانین مختلف مسکن، حساب‌های بانکی و شرایط و هزینه‌های زندگی اطلاعات کامل دریافت می‌کنند. مشاوران مجرب دانشجویان را در برخورد با مشکلات محل اقامتشان نیز راهنمایی می‌کنند.

سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی یکی از مهم ترین گام هایی است که هر روزه افراد بسیاری برمی دارند. برای نقاط عطف زندگی باید با حداکثر دقت حرکت کرد چون آینده شما در میان است. برای پروسه اپلای، با راهنمایی از افراد متخصص و با تجربه، زمان و هزینه را کاهش و فرصت ها را افزایش دهید. شما با انتخاب رشته، دانشگاه و کشور مناسب ریسک خود را به حداقل می رسانید. توجه داشته باشید کوچکترین اشتباه در این روند منجر به ریجکتی می شود و با یک بار ریجکتی زمان و سرمایه بسیاری از دست می رود. پس در انتخاب خود دقت کنید.